Levendulavíz (hidrolátum)

A HIDROLÁTUMOK NEM HIÁNYOZHATNAK A NATÚR SZÉPSÉGÁPOLÁSI alapanyagok közül

Nagy levendula imádó vagy? Szinte minden formájában próbáltad már? Akkor itt az ideje, hogy megismerkedj a 100%-os tisztaságú levendulavízzel is. Felhasználhatósága rendkívül széleskörű, így biztosan hamar felkerül majd a kedvenceid listájára.
 A nyári hőségben minden az éltető víz után vágyódik, legyen az növény, állat vagy ember. Ugyanígy van ezzel a bőrünk és hajunk is, amely a tűző nap sugaraitól alaposan felhevül és akár mély rétegekig is kritikusan veszít a nedvességtartalmából.
A nap közbeni tevékenységeink közepette nem is gondolunk rá (de nem is nagyon volt eddig erre jó módszer), hogy a bőrünket-hajunkat hidratáljuk, mint ahogy szokásunk támogatni ajakápolóval a szánk, kézkrémmel a kezünk bőrének vízháztartását.

Most itt a megoldás! a virágvizek (hidrolátumok)

A táskában is hordható kis flakon gyors enyhülést hozhat a testünk bármelyik részén elhelyezkedő bőrfelületnek és a hajunknak is, azáltal, hogy hidratál és koncentrált hatóanyagait ennek révén könnyedén a bőrbe juttatja.
A permetek tulajdonképpen virágvizek, más néven hidrolátumok, amelyek nem tartalmaznak mást, csak a virág illetve a növény víz- és zsíroldékony hatóanyagait és illóolaját, magas hőfokon desztillált  vízben.

HOGYAN KÉSZÜLNEK A HIDROLÁTUMOK?

A hidrolátumok  az illóolajgyártás melléktermékei. Az illóolajok előállításának egyik technológiája a vízgőzdesztilláció, más néven lepárlás.
 A desztilláció minden esetben különféle elegyek szétválasztására szolgáló technika.
A lényege, hogy a keveréket addig hevítik, amíg az összetevői elpárolognak és úgy csapatják le, hogy az összetevők külön edényekbe kerüljenek.
Ha vízgőzdesztillációról beszélünk, akkor az elegy egyik alkotója a víz. A hidrolátumok készítésekor a növényi részekből sűrű főzetet készítenek és a vízbe oldódott illóolajmennyiséget választják külön a vízgőzdesztilláció segítségével.
A vízgőzdesztilláció arra a kémiai alapelvre (Dalton-törvény) épül, hogy a szobahőmérsékleten a víz és az olaj nem keveredik, viszont a keverékük alacsonyabb hőmérsékleten éri el a forráspontját, mint az alacsonyabb forráspontú összetevő (a víz). Ebből következik, hogy a vízhez képest magasabb forráspontú összetevőről a víz 100 °C alatti hőmérsékleten elpárologtatható.
Az eljárásból következik, hogy a kiindulási elegy (gyógynövény főzet igen magas koncentrációjú, ami az illóolaj elválasztása után is megmarad. A folyamat viszonylag kíméletes körülmények között zajlik, így a hatóanyagok nagy része nem megy tönkre, de különlegesen magas arányban lesznek jelen a melléktermékként keletkező hidrolátumban.
Természetesen a vízdesztillációt követően a hidrolátumban kis mennyiségben illóolaj is marad, így ha ez előbbit kozmetikai célokra használjuk, akkor az utóbbi kedvező hatásait is élvezhetjük.
 A hidrolátumokat magukban, arc-, test- és hajpermetként alkalmazzák, de vizes fázisai lehetnek arckrémeknek is vagy éppen illatos és sokoldalú összetevői lehetnek dezodoroknak, fürdővízhez is adagolhatók, hiszen a virágvíz kiválóan elegyedik a vízzel.

Attól függően, hogy milyen növényekkel vagy növénykeverékekkel készül a virágvíz, nagyon sok dologra alkalmas lehet, nem csak bőrápolásra, hanem egészségügyi célokra is. Gyulladásgátló vagy vérzéscsillapító hatású gyógynövényekből (pl. muskotályzsálya) akár szájöblítő keveréket is készíthetünk (persze ne nyeljük le!). Leggyakrabban Rózsa, Levendula, Rozmaring, Kamilla, Zsálya és Citrom fű  illó olaj lepárlása során keletkező virágvizekhez lehet hozzájutni.
 A hidrolátum előnye a bőrápolás területén, hogy rendkívül könnyű textúrájú, így nem nehezíti el a bőrt, nem tömi el a pórusokat, nem képez réteget a bőrfelszínen. Emiatt kamaszkorban a pattanások kezelésére, a hámlasztás vagy radírozás után bőr megnyugtatására, a borotválkozás utáni bőrápolásra és idős, petyhüdt bőr kezelésére ezek a legalkalmasabbak.
A hidrolátumok rendkívül könnyen és nyom nélkül felszívódnak, így nem kell tartanunk attól sem, hogy összeszennyezik a ruhánkat, zsírosítják a hajunkat. Természetes és visszafogott illatukkal pedig a hatékonyság mellett élvezetet is jelent a használatuk.

KÜLÖNLEGES FELHASZNÁLÁSA

A hidrolátumokban elrejtett csodás hatások nem csak a bőrápolásban kamatoztathatóak, hiszen – hasonlóan mint egy gyógynövényes borogatás, csak sokkal nagyobb koncentrációban – tartalmazzák a különféle gyógyító (pl. ízületigyulladás-csökkentő) hatóanyagokat is.

► Így például a levendula hidrolátum, levendula arcpermet kiválóan alkalmas arra, hogy bedörzsöljük vele az álldogálástól bedagadt, ödémás lábad. Pihenteti, felfrissíti, fertőtleníti a lábfejeket.
Tisztító hatású arcpermet, ami igazi megnyugvást ígér a bőrnek és léleknek egyaránt.
Elősegíti a helyes hegesedést és a bőrsejtek megújulását, miközben hatékonyan normalizálja a bőrt.
A legtöbb bőrtípushoz jól alkalmazható, különösen előnyös a használata heges, zsíros, pattanásos bőrre.

Miért fog az egész család számára nélkülözhetetlenné válni?

  •   nyugtatja és bársonyosítja a bőrt, típustól függetlenül
  •   azonnali felfrissülés az arcbőrnek
  •   hegesítő, elősegíti a kisebb bőregyenetlenségek tompítását
  •   pattanások fertőtlenítésére és gyulladáscsökkentésére
  •   segít az arcápoló olajok  optimális felszívódásában.
  •   üdítő arcpermet a nyári hőségben
  •   napégés után hűsítésre
  •   smink fölé is használhatod
  •   Férfiaknak ideális borotválkozás utáni arcápolásra (After Shave)
  •   mesés levendula illattal ölel körbe
  •   aromaterápiás hatás- nyugtató

Így használd

  • Permetezd be közvetlenül az arc-, nyak és a dekoltázs környékét.
    Hagyd, hogy a bőröd minden cseppjét beigya.
  • szórófej segítségével egyszerű testpermetként fújhatod arcodra és az egész testedre
  • vattára öntve szuper arctonikként, arclemosóként alkalmazhatod
  • önts belőle egy keveset kedvenc arcmaszkodhoz, arcpakolásodhoz
  • kikészítenek a molyok a gardróbban vagy kamrában? Fújj a helyiségbe egy kis levendulavizet, hadd meneküljenek a hívatlan vendégek
  • napozás utáni égett bőr megnyugtatására is kiváló
  • bármely saját készítésű kozmetikumodhoz keverheted, így egy teljes levendulás, házi készítésű kozmetikumcsaládot kreálhatsz magadnak
  • fürdővízbe öntve kitűnő alvásra hangoló, relaxáló, nyugtató hatású
  • a levendula illóolajhoz hasonlóan ezt is használhatod a párna csücskére spriccelve, szintén segíti az alvást
  • kisbabád popsija kipirosodott? Törölgesd át levendulavízzel. Nagyszerű kiegészítője lehet a saját készítésű popsikrémnek is.
  • használd natúr parfümként, egyszerűen fújd a bőrödre vagy ruhádra
  • egy üveg levendulavízhez egy kis késhegynyi hialuronsavat és egy kiskanál panthenolt keverve csodás hidratáló arcpermetet varázsolhatsz és egy szórófejjel kiegészítve használhatod arctiszítás után, a nappali krémed alá

Összefoglalva milyen jótékony hatásait élvezheted a levendulavíznek.

  • nyugtatja a leégett, kipirosodott bőrt
  • gyulladáscsökkentő, regeneráló hatású
  • kiváló a zsíros, pattanásos bőr kezelésére
  • illata nyugtató, relaxáló tulajdonságú, segíti a kiegyensúlyozott, nyugodt alvást
  • távol tartja a molyokat
  • minden bőrtípusra jótékony hatással bír
  • csökkenti a stresszt, fejfájást, idegességet

Szépségtipp!

Erősen zsírosodó a hajad és fejbőröd? Fújd be hetente egyszer hajmosás után a törülközőszáraz hajat levendulavízzel. A fejbőr se maradjon ki a műveletből.

Származási hely: Magyarország
Termőterület: Kisteleki Kistérség

A levendula virágvíz 0,1 % aszkorbinsavat tartalmaz.
A termék neve: LEVENDULA VÍZ
A termék angol neve: LAVANDER WATER
A termék latin neve: AQUA LAVANDULAE
Termék szinonim neve(i): LEVENDULA KOHOBÁCIÓS VÍZ
Fénytől védve, hűvös helyen tartandó!